rn Europe
Ditt konto   Orderstatus   Leveransvillkor   Om oss      Kontakta oss   Sajtkarta  
MarinePartsEurope.com
Visa priser:

Volvo Penta Sprängskiss Koppling för insprutningsPump med skydd, tidigare utförande

TD100G-87


Sprängskiss
Zoom




# Benämning Artnr Ant. Pris/st (EUR)
1 Lagerhus  421074 480,13
  Ersatt av 1st lagerhus 420903, 6st brickor 955892, 6st skruv 955274 och 5st skruv 940159. gängor i lagerhus har ändrats från 1/4''-UNC till M6.
2 Tätningsring  424580 36,31
3 Axel, 3/8''-UNF  471557 196,31
  Ersatt av axel 471557 och 3st 471558. Axel 471558 saknar kilspår., SN-XXXXXXXXXX/241412
3 Drivaxel, m10  471557 196,31
  SNXXXXXXXXXX/241413-
4 Kullager  11013 17,14
5 Växel  469364 59,16
6 stoppring  469363 17,86
7 Kullager  181577 77,98
8 Bricka  423074 4,55
9 Sexkantsskruv  940100 0,48
10 Låsbricka  421415 0,93
11 Tapp  950586 2,44
12 Låsbricka  467052 4,66
  SN-XXXXXXXXXX/231312
13 Bricka  467055 5,99
  SN-XXXXXXXXXX/231312
14 Sexkantsskruv, 3/8''-UNF  102056 1,46
  SN-XXXXXXXXXX/231312
15 Fjädrande bricka  942336 0,48
  SNXXXXXXXXXX/231313-
15     Utgått
  SN-XXXXXXXXXX/241412
16 Sexkantsskruv, 3/8''-UNF  921642 1,56
  SNXXXXXXXXXX/231313-
16     Utgått
  SN-XXXXXXXXXX/241412
17 Skruv, m10  471558 4,55
  SNXXXXXXXXXX/241413-
18 Växel  423079 458,45
19 Tätningsring  423123 1,70
20 Sexkantsskruv  955525 0,59
  L=25mm
20 Sexkantsskruv  955527 1,34
  L=57mm
21 Fjädrande bricka  941907 0,48
22 Ytterhölje  422643 30,84
23 Packning  422130 0,48
24 Pinnskruv  953224 0,98
25 Sexkantsmutter  955825 0,48
26 Fjädrande bricka  941906 0,48
27 Medbringare  471383 347,03
28 Mellanlägg  471367 192,98
29 Medbringare  471312 178,58
30 Medbringarplåt  479459 13,93
31 Flänsskruv  946470 0,48
32 Mutter  990940 0,48
33 Bricka  994848 0,63
34 Bricka  479460 2,78
35 Styrhylsa  478896 6,25
36 Sexkantsskruv  984755 1,58
37 Bricka  976945 0,48
38 Pumpkopplingsskydd  822875 231,79
39 Bricka  955894 0,48